Dünyanin en büyük evi

 

ABD'nin Colorado eyaleti Aspen yöresinde 95 dönümlük arazi üzerine inşa edilmiş Hala Ranch adlı malikane 135 milyon dolara satışa sunuldu. İşte muhteşem malikane...

Amerika`nın Colorado eyaleti Aspen yöresinde 95 dönümlük arazi üzerine inşa edilmiş 15 yatak odalı, 16 banyolu, çocuk parkı, güzellik salonu, yüzme havuzu, tenis kortları, yürüyüş parkurları olan ve Beyaz Saray`dan bile büyük Hala Ranch adlı malikanenin 135 milyon dolara (175 milyon YTL) satışa sunulduğu açıklandı.Malikanenin, geçtiğimiz yıla kadar Suudi Arabistan`ın ABD Büyükelçisi olan, BAE Systems adlı şirketle ilgili 2 milyar dolarlık yolsuzluğa adı karışan Suudi Prens Bandar bin Sultan`a ait olduğu belirtildi. Satışla ilgili emlak firmasından Joshua Saslove, New York Times Gazetesi`ne Hala Ranch isimli mülkü görmek için şimdiye kadar bin kişinin başvurduğunu bunlardan ikisi gazeteci, 11`inin teklifinin kabul edildiğini söyledi.


Yerleşkenin Prens Bandar ve eşi Prenses Haifa tarafından bir zamanlar hippilerin merkezi olan Aspen`de 1991 yılında inşa edildiği bildirildi.
Gazetenin haberinde köşkün odalarının çoğunun penceresinin Rocky Dağları`na baktığı bildirildi.Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !